Przejdź do głównej zawartości

McLuhan o tempie życia

Największym odkryciem 21 wieku będzie poznanie, że człowiek nie został stworzony do życia z prędkością światła

Marshall McLuhan

"The greatest discovery of the 21st century will be the discovery that Man was not meant to live at the speed of light." 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Sienkiewicz o lewicy i prawicy

„Lewicę od prawicy różni wszystko, włącznie ze stosunkiem do działań arytmetycznych: Prawica lubi dodawać i mnożyć. Lewica odejmować i dzielić...po równo!”
Henryk Sienkiewicz

Ernst Junger - Anarcha o anarchizmie

Anarchista buntuje się przeciw niesprawiedliwości współczesnego świata, przeciw nędzy, wyzyskowi, zniewoleniu...
Anarcha buntuje się natomiast przeciw całemu światu, całemu systemowi współczesnej cywilizacji. Anarcha ma odwagę powiedzieć "nie" wszystkim normom, zasadom i wartościom, w które wierzy zdegenerowana ludzkość. Anarcha odrzuca z pogardą prawa człowieka, wolność, demokrację, pokój, humanizm, miłość, tolerancję, braterstwo, równość i wszystkie inne fetysze i magiczne zaklęcia naszych czasów. Anarcha nie chce nikogo przekonywać, nie chce nikogo prowadzić ani porywać do walki... Anarcha jest samotnikiem, jest samotnym myśliwym wędrującym po bezdrożach chaosu, Anarcha to samotny wilk - nie potrzebuje wyznawców, obca jest mu i wstrętna mentalność stada. Anarcha nie chce niczego ulepszać ani tworzyć nowych światów. Dla Anarchy wartość ma tylko jego bunt - bunt będący wyrazem jego najgłębszej istoty, Anarcha pragnie tylko niszczyć murszejący porządek rzeczy, pra…

Fryderyk Schiller o większości

Cóż to jest większość? Większość to głupota. Rozum był zawsze w mniejszości. (…) Lecz głosy trzeba ważyć – a nie liczyć. Państwo, gdzie rządzi większość i głupota, Prędzej czy później musi upaść.

Fryderyk Schiller (Dymitr /fragmenty dramatu, akt 1/, przeł. Włodzimierz Lewik)

Etykiety

Pokaż więcej